A játék neve, címe: Ki utazik?
A játék pedagógiai célja: közösségépítés
A játék jellege: Bizalmi
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Vigyázzunk arra, hogy az egyes játékosok csak olyan dolgokat társítsanak az egyes résztvevőkkel, amelyek nem sértőek.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 14 évtől idősebb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: kártya
Technikai igény: esetleg szék, asztal, de a földön körben is ülhetünk
Az előkészítés feladatai: Helyezzük el körben a székeket. (beltéren)
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Székek elhelyezését kérhetjük. (beltéren)
A játék megnyitása, nyitánya: Most utazni fogunk! Biztosan mindenkinek van kedvenc helyszíne, ahova szívesen elutazna. Pakoljunk be hátizsákjainkba és induljunk el! Mindenki kap egy jegyet az utazáshoz, de egyszerre csak egy személy indulhat el. Na de ki utazik? Derítsük ki!
A játék menete, játékszabályok:A játékosok közül egy kimegy a szobából (pl. életkor szerint a legfiatalabb elsőként), a többiek bepakolnak a résztvevők közül egy személynek a képzeletbeli hátizsákjába 8 dolgot. Beszéljük meg előre az elutazók körét, hogy azokból lehessen választani. Természetesen olyan tárgyakat, amire szüksége lehet és olyanokat is, amiket szívesen elvinne és rá jellemzőek. Ezt közösen megbeszélik, majd visszahívják a kiküldött játékost. Ő egyesével végig kérdezi a többieket, hogy mit pakoltak a hátizsákba. Maximum 2 kört kérdezhet (pl. 4 fő játszik, 8 dolgot pakoltak be). A válaszok után addig húz egy kártyalapot, amíg ki nem találja, ki utazik. Minden résztvevőre egyszer kerül sor.
A játék lezárása: Már mindenki elutazott. Nézzük meg ki ismerte legjobban a másikat! A játék végén mindenki megszámolja lapjait és aki a legkevesebb lapot gyűjtötte, az győzött.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Beszéljük meg, hogy kit miért volt könnyű vagy nehéz felismerni. Az elhangzó egyedi tárgyakra is rákérdezhetünk és azok jelentőségét, szerepét az életében elmesélheti az adott játékos.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Meghatározhatunk kevesebb vagy több dolgot is, amit bepakolunk. Ha kevesen játszanak, nem kell kártyalapot adni. Játszhatunk úgy is, hogy a helyszínt kell kitalálni, ahova az illető utazni szeretne. A játék után megbeszélhetjük, hogy miért ezt a helyet választotta.
A játékvezető speciális feladatai: Figyeljünk, hogy ugyanaz a tárgy egy körön belül kétszer ne hangozzon el. (könnyen előfordul)
A játékot lejegyezte: Kovács Krisztina