A játék neve, címe: Földrengés
A játék pedagógiai célja: Testi képességek kibontakoztatása(erő, állóképesség, ügyesség, gyorsaság...) Szabálytudat erősítése Figyelem, gyors reagálóképesség fejlesztése Kudarc elviselésére nevelés Önbizalom erősítése
A játék jellege: Egyéb
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő, 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: Székek
Technikai igény: A játékban résztvevők számától egyel kevesebb szék
Az előkészítés feladatai: Elegendő szabad tér biztosítása a megfelelő számú szék számára
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Minden résztvevő visz magával egy széket a játéktérre, melyekből kört alkotunk
A játék megnyitása, nyitánya: Mindenki üljön le a székére, ez lesz a háza. Földrengést jeleztek előre a rádióban, amikor reng a föld, mindenkinek gyorsan el kell hagynia a házát és keresni kell egy másikat. Vagyis, gyorsan felállsz a székedről és ráülsz egy másikra. Senki sem maradhat a saját házában, mindenkinek mindenképpen új házat kell keresnie magának! Aki ház nélkül marad, az lesz a következő földrengés előrejelző, ő káltja majd, hogy FÖLDRENGÉS! Figyelem, azt fogjuk a játék végén megdicsérni aki legkevesebbszer kiáltotta azt, hogy FÖLDRENGÉS, mert az azt jelenti, hogy ügyesen talált mindig új házat magának! Az első földrengés előrejelző én leszek, figyelj, indul a játék!
A játék menete, játékszabályok:Megfelelő helyet biztosítva a játékhoz, körben helyezzük el a székeket. a kezdőjátékos kivételével, mindenki helyet foglal egy-egy széken. Amikor a kezdőjátékos elkiáltja magát, hogy FÖLDRENGÉS, mindenki a lehető leggyorsabban feláll a székéről. és egy másik széken helyet foglal. Akinek nem jut szék, ő lesz a következő földrengés előrejelző, és újra kezdődik a játék. Fontos kiemelni, hogy az a legügyesebb, aki legkevesebbszer volt földrengés előrejelző, hiszen ő nagyon gyorsan talált új helyet , és a dicséret ezért jár.
A játék lezárása: A játékot addig játsszuk, amíg a gyermekek érdeklődése tart. ha látom, hogy lankad a figyelem, esetleg unják már, akkor vége lesz a játéknak. Az is lehetséges, hogy ha a játékosok közül bárki ki szeretne állni a játékból, de a többiek még folytatni szeretnék, ő kiállhasson. elveszünk annyi széket, ahány játékos kiállt és folytatódhat a játék tovább.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megkérdezem, hogy ki hányszor volt földrengés előrejelző. Aki vagy akik, a legkevesebbszer, azokat megtapsoljuk.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Lehet kiesősen játszani a játékot, mint a székfoglalónál., Akinek nem jut szék kiesik, elveszünk egy széket és új játék kezdődik, egészen addig, míg el nem fogynak a játékosok és a végén csak egy marad. Lehet minden új játéknál földrengés jelzőt kijelölni, hiszen néhány gyermeknek az is fontos, hogy ne maradjon ki ebből a részéből a játéknak.
A játékvezető speciális feladatai: A játékvezető maga is beáll a játékba, a gyerekek nagyon szeretik ha a felnőttek együtt játszanak velük.
A játékot lejegyezte: Taksányi Anna