JÁTÉKRA FEL!

Kovács Beáta: Karmester

  1. A játék neve, címe: Karmester
  2. A játék pedagógiai célja: vizuális-, auditív figyelem fejlesztése, együttműködés fejlesztése
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A tanterem berendezéseit óvatosan, körültekintően elpakolni
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: A játékosok számánál eggyel kevesebb szék
  12. Technikai igény: –
  13. Az előkészítés feladatai: A székeket kör alakban elhelyezni
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Megkérem a művészeket, hogy hozzon magának mindenki egy általa kényelmesnek ítélt széket, melyen a koncert során jól fogja magát érezni.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kedves Zenészek! Elérkezett egy újabb koncert napja. Kérlek titeket, mielőtt elfoglaljuk a színpadot, koccintsunk egy pohár málnaszörppel!
  17. A játék menete, játékszabályok: Művészeink a koncert előtt egy pohár málnaszörppel koccintottak, melybe valaki egy titokzatos adalékanyagot kevert, melynek hatására az összes zenész egyetlen egy ember utasításait figyeli és végezi. A koccintás után mindenki elfoglalja a helyét, elkezdődik a koncert, az összes zenész az álkarmestert figyeli és utánozza. Egyszer csak megérkezik az igazi karmester, aki megdöbbenten vette észre, hogy muzsikusai már zenélnek, csak éppen azt nem tudja, hogy ki vezeti őket. (Az álkarmester mozdulatait kell utánozni úgy, hogy az igazi karmester ne vegye észre, hogy kit utánoznak. Lehet: tapsolni, csettinteni, zongorázni, trombitálni, hegedülni, cintányérozni…..) A karmesterünk feladata az lesz, hogy rájöjjön, ki vette át a szerepét?
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha a karmester rájön, hogy ki vette át a szerepét, ki az álkarmester.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A karmesterünk nagyon jól figyelt! Az álkarmesterünk nagyon titokzatosan vezette a zenészeket. Nagyon figyelte a karmestert, hogy le ne bukjon még a koncert elején. Néhány zenész viszont nem volt elég óvatos! Kérem őket, hogy legközelebb ne ennyire feltűnően figyeljék az álkarmestert, mert akkor hamar vége lesz a koncertnek!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk:
  21. A játékvezető speciális feladatai: Nagyon fontos, hogy a zenészek csak lopva nézzenek rá az álkarmesterre, ne feltűnően nézzék őt, mert akkor az igazi karmesternek nagyon könnyű dolga lesz. Hamar kitalálja, hogy ki vezeti a zenekarát.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kovács Beáta