JÁTÉKRA FEL!

Szirbik Éva: Sziámi ikrek

A játék neve, címe: Sziámi ikrek

A játék pedagógiai célja: A résztvevők összehangolt munkája során fejlődjön az együttműködési készségük, miközben egymás elfogadása és az együtt gondolkodás is szerepet kap.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A játék előtt megfelelő nagyságú teret biztosítunk, ami a kiindulási pozíciót nem akadályozza.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 1-5 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Semmilyen kellékre nincs szükség.

Technikai igény: Nincs szükség semmilyen technikai kellékre.

Az előkészítés feladatai: A helyszín elrendezése úgy, hogy a játékban résztvevő gyerekek kis terpeszállásban körbe tudjanak állni.

Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Akár az óra végén fennmaradó időben, akár délutáni elfoglaltság közben egy spontán csapatépítésként be lehet iktatni.

A játék megnyitása, nyitánya: A játék előtt saját elképzelésük alapján álljanak körbe a gyerekek.

A játék menete, játékszabályok:A gyerekekkel körbe állunk, terpeszállásban, úgy, hogy a lábunk összeérjen. A feladat, hogy két egymás mellett álló ember összeérő lábát egyszerre kezdje el megemelni. Fontos, hogy figyeljenek egymásra és ne csússzon szét a lábfejük, ez elősegíti az együttműködési képesség fejlődését. A kör így indul az egyik irányba, ezt kell a többieknek követniük.

A játék lezárása: Akiknek szétcsúszik a lábuk, kiesnek a játékból.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret, a játék végén szóban értékelem a munkát. Megkérdezem, hogy milyen tapasztalatokat szereztek a játék során.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A tempón idővel lehet gyorsítani. Lehet nehezíteni is azzal, hogy közben a kezekben, ellenkező irányban körbemegy egy toll vagy ceruza is.

A játékvezető speciális feladatai: A feladatot fokozatosan kell nehezíteni és a játékszabályt (főleg, ha kicsik a résztvevők) folyamatosan ismételni kell.

Egyéb/megjegyzés: Ezt a játékot nagyon szeretika tanítványaim, mindig kérik, hogy ismételjük meg!

A játékot lejegyezte: Szirbik Éva