JÁTÉKRA FEL!

Beatrix Gazdag: Te vagy az eredmény!

A játék neve, címe: Te vagy az eredmény!

A játék pedagógiai célja: A résztvevők gyakorolják az összeadást, kivonást 0- 14-ig. Ez egy készség – és képességfejlesztő játék.

A játék jellege: Egyéb

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Ennél a játéknál ilyenre nincs szükség.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 15+ perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Papír fejpánt vagy csákó ,fémpénz.

Technikai igény: A játékokhoz székekre van szükség, annyi darabra, ahány játékos részt vesz a játékban.

Az előkészítés feladatai: A papír fejpántok vagy csákók elkészítése, a tanteremben a székek elhelyezése, egymással szemben.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék előtt a résztvevő gyerekek elkészíthetik a fejpántjaikat, csákóikat.

A játék megnyitása, nyitánya: A mai játékban megmutathatjátok milyen ügyes fejszámolók vagytok! Figyeljetek, elmondom a játékszabályokat!

A játék menete, játékszabályok:: 1. Csoportalakítás( vegyes csapatokat állítok össze a gyerekek képességei szerint, akik csapatnevet is választanak maguknak.) 2. A két csapat feláll egymással szemben, egy-egy szék elé. 3. Minden játékosnak kiosztok egy fejpántot, amin egy szám olvasható 0-14-ig) 4. A játékosokkal ezután ismertetem a játékokszabályokat. 5. Pénzérme feldobásával döntjük el, melyik csapat kezd. Játékszabályok: – Összeadást vagy kivonást mondok neked. – Számold ki az eredményt! – Ha meg van, mutass rá a másik csapatból, arra a tagra, akinek a fejpántján azt az eredményt látod! – A szám helyett azonban a társad nevét kell mondanod, és a játék nevét is .pl: XY „ Te vagy az eredmény”.

– Ha jól számoltál, akkor állva maradhatsz, ha hibáztál le kell ülnöd! – Először az egyik csapat tagjai kapnak 1-1 műveletet a felállás sorrendjében utána a másik csapaté.

A játék lezárása: A győztes az a csapat, ahol a játék végén többen maradtak állva. Döntetlen esetében jöhet a következő kör.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A győztes csapatot megdicsérem. Jutalmuk: választhatnak egy ajándékot az osztály ajándékdobozából.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot más alapműveletekkel is lehet játszani pl. szorzásokkal, osztásokkal. Ez a gyerekek életkorától , a tananyag követelményektől is függ.

A játékvezető speciális feladatai: A játék jellegéből fakadóan a játékvezető folyamatos kontroll alatt tarja a játékosokat és a játék menetét.

Egyéb/megjegyzés: A játék levezetése sikeres volt, a gyerekek élvezték. Több kört is játszottunk. A 2.körben már 3 tagú műveleteket mondtam, nehezítettem a feladaton.

A játékot lejegyezte: Beatrix Gazdag