JÁTÉKRA FEL!

Dolányiné Segyevi Beáta: Galacsincsata

  1. A játék neve, címe: Galacsincsata
  2. A játék pedagógiai célja: Csapat építés, feszültség levezetés, feszültéség oldás
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Az események folyamatos figyelemmel kísérése
  6. Résztvevők száma: 30+
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Térelválasztásra: tornapad, esetleg asztal, Sok-sok papírgalacsin
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Tornaterem előkészítése, ketté választása Galacsinok készítése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A galacsinok közös elkészítése, esetleg csapat zászló készítés, csatakiáltás kitalálása
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A másik csapat kihívása a csatára, hely meghatározása, időpont kitűzése. Egy közösen megfogalmazott levélben harcra hívja az egyik csoport a másikat, a levél tartalmazza a csata helyét (pl. tornaterem, udvar…) és időpontját. A kihívott csapat elfogadja a kihívást (válasz levélben).
  17. A játék menete, játékszabályok: A csata Rajt vezényszóra kezdődik, a résztvevők a papírgalacsinokkal a saját térfelükön maradva hajigálják egymást a galacsinokkal, hagyom, hogy a harcba beleéljék magukat.
  18. A játék lezárása: Az a nyertes csapat, akinek az „Állj” vezényszó után kevesebb galacsin van a térfelén (ezt kicsit hosszadalmas mire megszámolják, ezért, ha ezt a verziót választjuk érdemes kevesebb galacsint használni 🙂 főleg az óvodás korosztálynál )
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A győztes csapatot a vesztes csapat megtapsolja, majd a két csapat együtt lakomát ül. (üdítő, finomság)
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: „Állj!” vezényszó után újra elindítjuk a játékot, és aki előbb összeszedi a térfelén lévő összes galacsint az a nyertes.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Folyamatosan figyelnem kell, hogy a játék nehogy elfajuljon, ez gyerekeknél könnyen előfordulhat.
  22. Egyéb/megjegyzés: Azok, akik nem szeretnének részt venni a csatában, különböző megfigyelő posztokat osztok ki (pl. királynő, őrszem, udvarhölgy…)
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Dolányiné Segyevi Beáta