A játék neve, címe: Fürge nyúlláb/tojásszedő verseny/
A játék pedagógiai célja: Együttműködés, figyelem- , koncentráció fejlesztése, színek felismertetése, csoportosítása a megadott szempontok szerint, gyorsaság növelése, közösségi élmény nyújtása.
A játék jellege: Egyéb
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A játéknak megfelelő nagyságú játéktér biztosítása. A játékszabály érthető elmagyarázásával a játék sikerességének garantálása. A lehetséges baleseti helyzetek/összeütközés stb./elkerülésére a figyelem felhívása.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: Műanyag színes golyók egy nagy kosárban, a golyók színével megegyező hullahopp karikák /mindegyikből 2-2db/. A játékban résztvevők számával megegyező számú kanál.
Technikai igény: Nincs
Az előkészítés feladatai: A játéktér biztonságosságának ellenőrzése még egyszer. A játékhoz szükséges eszközök előkészítése.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékban résztvevő gyerekeket is bevonom a szükséges eszközök előkészítésébe.
A játék megnyitása, nyitánya: Kedves gyerekek! A következő játékhoz, amit játszani fogunk, először nyuszi gyerekekké varázsollak benneteket. Most szeretném, hogy mutatkozzatok be egymásnak úgy, hogy mondjátok a keresztneveteket és hozzámondjátok, hogy nyuszi. Először kezdem én a bemutatkozást:Edit nyuszi/elmondom,hogy én leszek a játékvezető./ A bemutatkozás jobbra indulva folytatódik és körbemegy. Ismertetem a játékot:Nyuszi mama a nagy ünnepi készülődésben annyira sietett, hogy véletlenül elejtette a kosarát és szétgurultak a húsvéti tojások. És ti lesztek az ügyes nyuszi gyerekek, akik segítik összegyűjteni a színes tojásokat!
A játék menete, játékszabályok: A játék neve: Fürge nyúlláb Először is két csapatot alkotunk/figyelve a fiú-lány arányra/ A két nyuszi csapat találjon ki magának egy-egy csapatnevet!/Ha nem megy,mondok névötleteket./ Ismertetem a játékot:Nyuszi mama a nagy ünnepi készülődésben annyira sietett, hogy véletlenül elejtette a kosarát és szétgurultak a húsvéti tojások. A ti feladatotok az lesz, hogy minél több tojást/műanyag golyót/összegyűjtsetek és a színüknek megfelelő hullahopp karikába tegyétek! /Pirosat a pirosba,sárgát a sárgába stb./ Ha a valaki nem jó színű karikába teszi a tojásokat, az nem ér pontot. Az egyik csapat ide gyűjti a tojásokat, a másik pedig oda. /A pontos utasításokkal növelhető a játék sikeressége./ Amelyik csapat több tojást gyűjt össze, az kapja meg a Fürge nyúlláb díjat! Tojásgyűjtés közben mindenki figyeljen a többi játékosra is, hogy nehogy összeütközzetek! A játék tapsra indul és azzal is fejeződik be. Tegyünk egy próbát!/A játék kipróbálásával ellenőrzöm, hogy mindenki jól megértette-e a játékszabályt. Ezzel elkerülhetem a gyerekek esetleges kudarcélményét!
A játék lezárása: A játék a játékszabálynál már említett módon tapssal zárul. Megszámoljuk mindkét csapat összegyűjtött tojásait. Kihirdetem a győztes csapatot.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Összeszámoljuk mindkét csapat összegyűjtött tojásait és kihirdetem, melyik csapat kapja meg a Fürge nyúlláb díjat. Köszönöm, hogy velem játszottatok, nagyon ügyesek voltatok! Gyorsan szedtétek a tojásokat és a megfelelő színű karikába tettétek! Mindenkit nagyon megdicsérek,tapsoljátok meg magatokat! Remélem, tetszett Nektek ez a játék! Ha szeretnétek, még egyszer eljátszhatjuk!
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A tojásokat/műanyag golyókat/ kanálon egyensúlyozva kell a megfelelő hullahopp karikákhoz vinni.
A játékvezető speciális feladatai: A játékszabály fokozatos ismertetése. Próbajáték biztosítása a játékszabály megértésének ellenőrzésére. Folyamatosan figyelek a játékosok fizikai-és lelki biztonságára. Szükség esetén megállítom a játékot, elhárítom, megoldom a felmerülő problémát.
Egyéb/megjegyzés: Ha túl könnyűnek vagy nehéznek ítélem meg a játékot, változtatok a játékszabályon a játékosok korát és egyéni képességeiket is figyelembe véve. A játékot minimum kétszer eljátszatom a gyerekekkel, hogy a másik csapatnak is esélyt adjak a győzelemre.
A játékot lejegyezte: Kirinovics Edit