JÁTÉKRA FEL!

Katona Éva: Pohár szedegető

A játék neve, címe: Pohár szedegető

A játék pedagógiai célja: Játék célja:  szemkéz koordináció  szemláb koordináció  gyors reagálóképesség fejlesztése  ügyesség  figyelem  versenyszellem fokozása  szabályokhoz való alkalmazkodás

A játék jellege: Egyéb

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét a baleset védelemre és ösztönzöm őket a játékszabály betartására, a helyes feladatmegoldásra. (poharak egymás után forgatása, felborítás mellőzése)”

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 1-5 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni

Eszközigény: műanyag poharak, szék

Az előkészítés feladatai: 1. A játékvezető (én) kikészíti az eszközöket, biztosítja a megfelelő helyet, időt. 2. Elhelyezem a poharakat a szőnyegen, egymás után sorba 3. A széket a sor végére teszem

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Gyerekek bevonása az eszközök előkészítésében.

A játék megnyitása, nyitánya: Képzeletbeli kirándulást teszünk egy állatkertben, ahol a tavasz és jó idő beköszöntével az állatok nagyon megszomjaztak. A kihelyezett poharakba vizet töltöttünk, segítsetek megitatni őket, a poharak minél gyorsabb felfordításával.

A játék menete, játékszabályok:„A játék lényege: hogy minél rövidebb idő alatt felfordítsák a poharakat. Aki ezzel végzett, leül a székre és kézfeltartással jelzi, hogy megoldotta a feladatot. Felhívom a gyerekek figyelmét a balesetvédelemre és ösztönzöm őket a játékszabály betartására, a helyes feladatmegoldásra. (poharak egymás után forgatása, felborítás mellőzése)”

A játék lezárása: Gyerekek pozitív megerősítése, dicsérete. Eszközök elpakolása.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék sikerességét bizonyítja, a gyerekek aktív részvétele, motiváltsága, sikerélménye. Ezért mindenkinek szívesen ajánlom, mivel mint minden jó játékban ebben is az a legjobb, hogy egyszerű, ugyanakkor nagyon szórakoztató is, merthát melyik gyerek ne szeret versenyezni, játszani.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A poharak visszafelé történő forgatása

Egyéb/megjegyzés: A koronona vírus járvány miatti vírushelyzetben, a kormányrendelet értelmében az óvodák bezártak, viszont minden intézménynek kötelező ügyeletet biztosítani a gyermekek számára. Ezért lehetőségem nyílt a játék óvodán belüli megvalósítására, 3-6 éves gyermekekkel, akik mindennapi munkám során az én célcsoportom. A játékot a gyermekek életkorához, fejlettségi szintjéhez mérten választottam ki. Szem előtt tartottam azt is, hogy egy mikro csoportban elvégezhető feladatot valósítsak meg, a vírushelyzetre való tekintettel.

A játékot lejegyezte: Katona Éva