A játék neve, címe: Cirkuszi produkciók Bohóc Gyurival
A játék pedagógiai célja: -Óvónő – gyermek, gyermek- gyermek közötti kommunikáció fejlesztése, helyzetek generálása – Az életkori sajátosságokhoz igazodó olyan inspiratív környezet létrehozása, a mely biztosítja a gyermeki motivációt és aktivitást – A felkínált tevékenységek során a figyelem felkeltése és fenntartása, differenciálási helyzetek teremtése, kihasználása – Teljesítmények értékelése, elsősorban a pozitív megerősítések megfogalmazása
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: közepes
Szükséges biztonsági intézkedések: Csoportszoba átrendezése Járványhelyzethez igazodó intézkedések A szorongó, gátlásos gyermekek oldása
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 15+ perc
Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
Eszközigény: Jutalomkártya, Bohóc báb, wesco elemek, tornaszerek, lufik, kötelek,
Technikai igény: telefon, JBL, disco lámpa
Az előkészítés feladatai: jutalomkártyák színezése, terem berendezése, nézőtér, porond, büfé
Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Közös feladatterv készítése. Jellel jelöljük, ki mit vállal.
A játék megnyitása, nyitánya: Bohóc Gyuri cirkuszba várja a gyermekeket. Jegyet kínál, bohóckodik, táncol.Zenére közös bevonulás, nézőtér elfoglalása( Cirkuszi bevonuló zene)
A játék menete, játékszabályok:Belépés jeggyel, produkciók önkéntes és/ vagy kártya alapján történő bemutatása. A Kártyát Bohóc Gyuri ( én)adom, differenciálva. A kártyákon változatos feladatokkal találkozhatunk. ( mozgásos, kognitív stb.) A belépés és távozás meghatározott helyen zenére. Az életkori sajátosságokhoz igazodva szünetet rendelek el, amikor is a büfébe mehetnek a nézők.Mindenkit megtapsolunk és jutalmazunk.
A játék lezárása: Közös tánccal a porondon.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megkapják az utolsó jutalomnyomdát, majd a kártyát pattogatott kukoricára válthatják be.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék során felkínált feladatok differenciálása, életkorhoz igazodóan azok bővítése.
A játékvezető speciális feladatai: SNI-s gyermek segítése, mindenki pozitív élményekkel távozzon, legyen sok- sok móka és kacagás!!
A játékot lejegyezte: Bacsikné Szűcs Rita