JÁTÉKRA FEL!

Vékony Csabáné: Erdőben jártunk,keltünk

A játék neve, címe: Erdőben jártunk,keltünk

A játék pedagógiai célja: memóriafejlesztés,megfigyelőképesség fejlesztése,együttműködőkészség fejlesztése

A játék jellege: Ismerkedős

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Az egyik kislányt,aki mindig belebeszél,szaladgál,magam mellé ültettem.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Nagyobb méretű pléd vagy takaró

Technikai igény: nincsen

Az előkészítés feladatai: Ügyeltem arra,hogy a gyerekek ki mellett ülnek és nagyjából kör formát alakítsunk ki. A szőnyegen semmiféle zavaró,játék vagy bármi,ami elvonja a figyelmüket, tényező ne legyen.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Odahívtam őket a szőnyegre,elmondtam nekik,hogy hoztam számukra egy új játékot,odahoztam a takarót is ,ami rögtön felkeltette az érdeklődésüket.

A játék megnyitása, nyitánya: Elmondtam nekik,hogy az erdőbe sétálunk együtt,ahol sajnos mindig elveszítünk közülünk valakit.

A játék menete, játékszabályok:1 gyereket kiküldünk az ajtó elé,neki kell majd kitalálni,hogy ki van a takaró alatt,vagyis kit veszítettünk el az erdőben.Mindig az megy ki az ajtó elé,aki a takaró alatt van.Van hozzá egy kis mondóka is, Erdőben jártunk,keltünk,1 gyermeket elvesztettünk,Mondd meg pl.Kiara,mondd meg nekünk,ki az ,aki nincsen velünk?

A játék lezárása: Nagyon ügyesek voltunk,Mindenki kitalálta,kit rejt a takaró,persze volt ,aki csak segítséggel,főleg akik csak néhány hete járnak a csoportba.A végén mindenkit megdícsértem.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mindenkit nagyon megdícsértem,ügyeltem rá,hogy mindenki sorra kerüljön.Volt,hogy próbáltak segíteni.Az egyik kislány bemondta az egyik kisgyerek nevét is,de szerencsére nem volt belőle sértődés.Nagyon jó játék ahhoz ,hogy egymás nevét gyakorolják és a megfigyelőképességük fejlődjön.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A későbbiekben,vagy nagyobb gyerekeknél 2 vagy 3 gyerek is mehet a takaró alá,ami persze még nehezebb.

A játékvezető speciális feladatai: Nagyon átgondolni,hogy kik ülnek egymás mellett,ne tudjanak bohóckodni,rendetlenkedni.Mindenkire sor kerüljön.

A játékot lejegyezte: Vékony Csabáné