A játék neve, címe: Vadászgépek a hangárban.
A játék pedagógiai célja: Nagy mozgás, állóképesség, gyorsaság, figyelem, térpercepció, téri irányok, test részre koncentrálás, verbális fejlesztés.
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A tornateremben a felesleges eszközök elpakolása, és szóban ráirányítom a figyelmüket a balesetek megelőzésére.
Résztvevők száma: 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: Dob
Az előkészítés feladatai: A tornaterem ablakainak kinyitása a folyamatos levegőcseréhez. A helyszín balesetmentes elrendezése.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A csoportomba járó gyermekek között fiúk vannak többségben. Nagyon szettnek mozogni és igénylik is a mozgásos feladatokat. Már az is motiválta őket, hogy megyünk a tornaterembe játszani.
A játék megnyitása, nyitánya: Gyerekek ebben a játékban Ti lesztek a vadászgépek pilótái. Ma délelőtt nagyon szép verőfényes napra ébredtünk. Ugye mindenki makk egészséges és készen álltok a repülésre? Válasz-Igen. Feltöltjük a gépeket üzemanyaggal. / mutatjuk/.Megtistztitjuk az ablakokat, hogy minden pilóta jól láthasson. Ha ezzel készen vagytok akkor mindenki oldalra teszi a két kezét és indulhat a felszállás. A felszállási engedélyt megadom!
A játék menete, játékszabályok:Egy irányba repüljetek, vigyázzatok egymásra. A hangotokkal futás közben utánozhatjátok a vadászgépek süvítését. A viharjelzést meghallva repüljetek vissza a hangárba. / a dob hangja jelzi a vihart /. Fújjátok ki magatokat és készüljetek az ujjúbb felszállásra.
A játék lezárása: Miután jól kiröpködték a gyermekek magukat a tornatermen szárnyukat kieresztve lassan begurultunk a csoportszobába.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Ez a játék teljesen új volt a gyermekek számára és nagyon élvezték ezért máskor is fogunk ilyet játszani. A csoportot közösen értékeltem pozitívan, mert mindenki megértette a játékot és betartották a szabályokat.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Különböző alakzatban is lehet játszani: körben, párosával, hátrafelé.
A játékvezető speciális feladatai: A sajátos nevelési igényű gyermekekre nagyobb figyelmet kell fordítani, ezért gyógypedagógiai asszisztens segítségét is kérjük a játékban.
A játékot lejegyezte: Jászai Rita