JÁTÉKRA FEL!

Olajos Annamária: Pókhálós

A játék neve, címe: Pókhálós

A játék pedagógiai célja: A játék pedagógia célja az alábbi területek fejlesztése: – értelmi képességek: figyelem tartalmának fejlesztése, feladattudat fejlesztése, feladattartás fejlesztése, megfigyelőképesség fejlesztése, memória fejlesztés – érzelmi képességek: szocializásiós képességek fejlesztése, önbizalom fejlesztése, kudarctűrés fejlesztése, sikerélmény megélése – verbális képesség fejlesztés: beszédértés fejlesztése – testi képességek: szem – láb koordináció fejlesztése, egyensúlyérzék fejlesztése, testséma fejlesztése, térpercepció fejlesztése

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A játék előkészítése előtt biztosítottam az elegendő helyet, a csoportszobát átrendeztük.

Résztvevők száma: 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 10-15 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Fonal gombolyag

Az előkészítés feladatai: Terem rendezés szükséges. Gombolyagot készítettem kézközelbe.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Motivációs eszköz a közelgő farsang témája volt, ami ideális volt átvezetésnek, ugyanis a fiúk közül többen is pókemberek lesznek ez alkalomból.

A játék megnyitása, nyitánya: A közelgő farsang kellő nyitány volt. A játékot megelőzően elkezdtünk beszélgetőkörben arról beszélgetni, hogy ki minek öltözik be a farsangon.

A játék menete, játékszabályok:A gyerekek körben ültek, egymástól karnyújtásnyi távolságra. A gombolyagot én indítottam. Bemutattam, hogyan kell lefogni és tovább gurítani a következő játékosnak. Miután mindenki fogta a pókhálót, elindítottam a játkot. – menj oda Nimródhoz, úgy hogy bal lábon ugrasz, de úgy, hogy a lábad ne érjen a pókhálóhoz – simogasd meg Flóra fejét, aztán menj oda Rebekához és érintsd meg az orrát – gyere ide hozzám, majd kerüld meg Zsuzska nénit, végül pöccintsd meg Míra jobb vállát

A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, amikor minden résztvevőre sor került. Ha ügyesek voltak nem jött a pók.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Visszajelzéseket folyamatosan kaptam a résztvevő gyerekektől, figyeltek és ügyesen végrehajtották az utasításaimat. Drukkoltak egymásnak, figyelmeztették egymást, amikor közel léptek a pókháló fonalához. Kérték, hogy máskor is játszunk ilyet.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot differenciáltan, több mozzanat beiktatásával lehet legközelebb játszani, nagyobb korú gyerekek bevonásával.

A játékvezető speciális feladatai: Fontos feladat ügyelnem arra, hogy a gyerekek ne engedjék el a fonalat, a pókháló végét.

A játékot lejegyezte: Olajos Annamária