A játék neve, címe: Jeltanító játék- Akit látsz mond a jelét!
A játék pedagógiai célja: .Óvodapedagógusként célom a gyermekeknek megtanítani az óvodai jeleiket, hiszen év eleje van. Együttműködés, kommunikáció, gyorsaság , türelem gyakorlása.
A játék jellege: Ismerkedős
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A játék előkészületeinél, a térrendezésre nagy hangsúlyt fektettem, hogy megfelelő hely legyen a játékhoz, ne legyen szűk a tér.( székek, asztalok összetolása)A játék folyamatos ideje alatt a friss levegőt, biztosította a nyitott ablak.
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: Térválasztó (pléd)
Az előkészítés feladatai: Előkészíteni a térválasztó anyagot.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Átismételjük a jeleket, találóskérdések segítségével.
A játék megnyitása, nyitánya: Vitézek vagyunk: vitéz lányok és fiúk. Amelyik vitéz gyorsabban felismeri az ellenség jelét az a csapat erősebb, annak a csapatához áll be mindkét játékos. Az erősebb csapat költözhet be a” Várba”, az új játszótérre. Új játszótér van az óvoda udvarán a régi mellett. A győztes vitézek elsőként elfoglalhatják az új játszóteret . A csoportot két csapatra osztom, egyenlő arányban a korosztályokra figyelve, hogy a pároknak egyenlő esélye legyen.
A játék menete, játékszabályok:A játék szabálya: • A csoport két csapatot alkot és egymással szemben állnak. • Egy plédet emelek a két csapat közé, hogy ne láthassák egymást. • Szükséges két felnőtt, aki tartja a plédet. A játékvezető mondja: „lépj közelebb kis vitéz!”- felszólításra lépnek közel a „falhoz” gyerekek de még csak az árnyék látszik, fokozódik az izgalom. • A pléd leereszkedik és meglátják egymást. • Aki hamarabb megmondja a másik gyermek jelét ahhoz a csapathoz állnak mindketten. • Addig folytatódik a játék amíg 10 pár nem szerepelt, és az a csapat a győztes akik többen vannak.
A játék lezárása: A győztes vitézeket megtapsolja a másik csapat.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Az udvarra kiérve elfoglalhatják a várat.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Jel helyett, névvel, ruházat színével is lehet játszani.
A játékot lejegyezte: Szemánné Bartók Annamária