JÁTÉKRA FEL!

Kollarik-Kovács Dominika: Csoportos römi

  1. A játék neve, címe: Csoportos römi
  2. A játék pedagógiai célja: Közös tevékenység.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nincs.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Csapatonként 1 pakli francia kártya, minden csapatnak egy asztal vagy pad.
  12. Technikai igény: Nincs.
  13. Az előkészítés feladatai: Az asztalokra kihelyezni 5×5-ös formában francia kártya lapokat.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ők is elhelyezhetik az asztalt, és kirakhatják a kártyalapokat.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék legelején érdemes átbeszélni a römi kártyajáték néhány szabályát: kétféleképpen gyűjthetők a kártyalapok: vagy egy színből sorozatot (pl. káró 2, 3, 4 vagy pikk 10, jumbo, dáma), vagy ugyanazon értékből különböző színűt (például 2-esből egy káró, egy pikk és egy treff). Illetve minimum három lapot kell összegyűjteni egy sorozathoz. A csapatok felállnak az asztaluktól minimum 5 méterre.
  17. A játék menete, játékszabályok: Adott jelre a csapat első embere odafut az asztalhoz, megnézi a kártyákat, és ha talál minimum három, sorba illő kártyalapot, akkor felveszi, és visszafut a csapatához. Pacsi után indulhat a következő játékos az asztalhoz, és keresheti a következő sorozatot. Ha nem talál, akkor a maradék kártyából kitesz egyet az asztalra, ezzel úgymond passzol. Ezután már nem keres sorozatot, hanem visszafut a csapatához, és pacsi után jöhet a következő játékos.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, amikor az egyik csapat már nem tud több sorozatot felvenni.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Az a csapat nyer, akinek a legtöbb kártyalap van a kezében. Érdemes leellenőrizni, hogy jó sorozatokat szedtek-e föl.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Passzolás helyett lehet úgy is játszani, hogy a maradék pakliból azonnal feltölti a játékos az asztalra helyezett kártyákat, így minden játékos előtt 25 lap lesz, amiből sorozatot gyűjthet. A lezárás is többféleképpen történhet: meg lehet várni, hogy minden csapatnak elfogyjanak a lehetőségei; előre meghatározott idő után leállítja a játékvezető a játékot; előre meghatározott kör után leállítja a játékvezető a játékot. Értékelésnél figyelembe lehet venni a kártyalapok értékét is, nem csak a darabszámot. Ha nyugodtabb játékot szeretnénk, vagy kevesebb játékosunk van, akkor egy asztalt körbe ülve is lehet ezt játszani.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Nincs.
  22. Egyéb/megjegyzés: Nincs
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Kollarik-Kovács Dominika