A játék neve, címe: Emlékháló
A játék pedagógiai célja: Egymásra figyelés, emlékek megosztása és feldolgozása, egymásra hangolódás
A játék jellege: Egyéb
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Covid intézkedések betartása: 1,5 m távolságra helyezkednek el a zárt csoport tagjai. Egymással fizikailag nem érintkeznek, csak a fertőtlenített gombolyaggal. A csoport tagjai a játék előtt és után is fertőtlenítik a kezüket.
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 14 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: gombolyag, babzsák (módosításban) (Mindkettő fertőtlenítve előtte és utána is.)
Technikai igény: Csak a 3. verzóban szerettek volna ülni, akkor már angolul játszottuk.
Az előkészítés feladatai: Covid óvintézkedések. Kerettörténet és játékszabály ismertetése. Elhelyezkedés. Próbajáték.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Szerep vállalása: pók Keretmese átélése (akár érzelmi megnyilvánulással)
A játék megnyitása, nyitánya: Hunyd be a szemed. Mit szólnátok egy kis időutazáshoz? Kora tavasszal kiléptünk mindannyian az iskola épületéből. Egészen mostanáig magányosan árválkodtak az osztálytermek több hónapon át. Az elhagyott épületben pedig egy pók kezdte szőni a hálót. Az emlékek hálóját. mindenkire gondolt: minden diák emléke benne van ebben a hálóban. Van kedvetek kideríteni, milyen élmények, emlékek szövődtek bele?
A játék menete, játékszabályok:Álljatok körbe, figyelve a biztonságos távolságra. A pók álljon be a kör közepére, hogy mindenkit szövés távolságra tarthasson. Szemeljen ki magának valakit, akinek először dobja a fonalát, ezzel a mondatkezdéssel: „Az elmúlt hónapokban az volt a legjobb…” Akinek dobja a fonalát befejezi a mondatot, és visszadobja a póknak, aki új irányba szövi a hálóját. Mindenkit bele kell szőni, a játék eddig tart. A póknak figyelnie kell arra, hogy különböző élmények kerüljenek bele a hálóba. Aki ismétel, az kiesik.
A játék lezárása: Ha mindenkit sikerült az emlékek hálójába szőni vége a játéknak.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Több csoportban is játszottuk, mindenhol pozitív érzelmi visszajelzéssel. Azt gondolom, ők korábban is játszottak csapat építő játékokat, normál tanítási rend szerint nyelvi játékokat szoktunk játszani.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1. Pamutgombolyaggal pókhálózódtunk 2. Babzsákot dobáltunk elképzelve a pókhálót 3. A kezdő mondatot is variáltuk 4. Angolul babzsákkal
A játékvezető speciális feladatai: Pozitív légkör megteremtése a játék során a nehéz körülmények ellenére: értekezlet miatt nagyon meghúzott óra, maszk viselése.
Egyéb/megjegyzés: Jól sikerült mindenhol. Tetszett nekik.
A játékot lejegyezte: Horváthné Balykó Gyöngyvér Barbara