A játék neve, címe: Bimm, bamm, bumm
A játék pedagógiai célja: A résztvevők csapatként egymásra figyelve játszanak. Koncentrációt fejleszt, és némi taktikát is tartalmaz.
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: nincs
Résztvevők száma: 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület
A játék megnyitása, nyitánya: Körben állva szemrevételezzük a mellettünk két oldalon álló személyt.
A játék menete, játékszabályok:A játékosok körben állnak. A játékvezető a mellette álló egyik társa felé fordulva a képzeletbeli labdát helyben ugrással odadobja, miközben a bamm szócskát mondja. A társa az elkezdett irányba a sorban következőnek ugyanígy továbbítja a labdát. Ha egy kört tett az elképzelt labda, akkor a játékvezető a 2. szabályt ismerteti-bemutatja. Az érkező labda elé falként felemelve mindkét tenyerét, bimm szócskát mond. Ebben az esetben a labda mozgási iránya megváltozik. visszafelé megy. Néhány bamm, majd bimm kipróbálása után a 3. szabály is ismertetésre kerül. Akinél van a képzeletbeli labda, az felveszi a szemkontaktust azzal, akinek dobni szeretné azt, majd bumm szócskát mondva odadobja neki. Így az egymás utániság kissé megszakad, majd új társnál folytatódik.
A játék lezárása: Kedvtől, időtől függően hosszabb vagy rövidebb ideig is játszható.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicsérd meg a játékosokat, köszönd meg a részvételt, kérdezd meg, hogy hogyan érezték magukat, milyen tapasztalatokat szereztek.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezített verziójában azok a résztvevő játékosok, akik tévesztenek, kiesnek a játékból. Így versennyé is alakítható. Ha a közösség jókedvének fenntartása a cél, akkor a tévesztő játékosok nem esnek ki, hanem zálogot adnak, amit a társaik különböző küldetések sikeres teljesítése után szolgáltatnak vissza
A játékvezető speciális feladatai: : Érdemes a szabályokat fokozatosan ismertetni. Először csak egy utasítást kipróbálni, majd ha már mindenki számára érthető, hogy mit kell tenni, akkor bevezetni a következőt, és így tovább. Minél jobban megy a játék, érdemes annál gyorsabban vezetned a játékot. Ettől még izgalmasabb lesz a játék! Folyamatosan figyelned kell a játékosok fizikai és lelki biztonságára is!
Egyéb/megjegyzés: Az eddigi tapasztalatok szerint a résztvevők szeretik ezt a játékot!
A játékot lejegyezte: Mèszárosnè Makai Anita