A játék neve, címe: Hali-hó!
A játék pedagógiai célja: Egymásra figyelés, egymás elfogadása, segítése.
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A játékterület akadálymentesítése, a megfelelő területen minden tárgy elpakolása. Maszkok felvétele.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: Mindenkinek a saját maszkja.
Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület
A játék megnyitása, nyitánya: A mai játékban segíthettek is egymásnak. Egy kiskutya elveszítette a gazdáját a nagyvárosban. Szeretné megtalálni. Csak úgy tudja, ha kitalálja annak a nevét, akivel kezet fogott. Segítsetek ti is neki!
A játék menete, játékszabályok:Álljatok kör alakzatba! Egy önként jelentkező lesz a kiskutya, ő a kör közepébe álljon, és a maszkját húzza fel a szemére, úgy, hogy ne lásson. A többiek ezután csöndben cseréljenek helyet és nyújtsák ki a jobb kezüket.Ők már nem mozdulhatnak el a helyükről. A középső egyet forduljon a saját tengelye körül, majd induljon el segítő kezet keresni. Ha valakinek megfogta a kezét, kérdezze meg: -Hali? Akinek a kezét fogja, az elváltoztatott hangon válaszolja: -Hó! Ha kitalálja kinek a kezét fogta meg, akkor helyet cserélnek. Ha nem, akkor a többiek segíthetnek neki, úgy, hogy a saját hangjukon, érthetően,hogy a középső következtetni tudjon, sorban egymás után ők is kimondják:-Hó! Ekkor újból rákérdezhet. Aki megpróbálja megtéveszteni, helyet cserél vele. Ha így sem találja ki, újra próbálkozhat, egy új játékban.
A játék lezárása: Hagyom, hogy mindenki sorra kerüljön, aki szeretne.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem őket, hogy sikerült a segítségükkel többször is megtalálnia a gazdiját a kutyusnak. Megkérdezem tőlük, hogy tetszett-e a játék, hogyan érezték magukat.
A játékvezető speciális feladatai: Figyeljen arra, hogy a középen lévő ne lássa az előtte állót, ne válogasson, illetve, hogy ne legyen semmi akadály az útjában.
A játékot lejegyezte: Fazakas Éva Katalin