JÁTÉKRA FEL!

Esztári Erika: Karikás szabadító

A játék neve, címe: Karikás szabadító

A játék pedagógiai célja: A közös játék öröme, élménynyújtás. Fejlődjenek a gyerekek koordinációs képességei.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Figyeljenek egymásra és saját testi épségeire. Kerüljék az ütközéseket. A körülhatárolt helyen szaladjanak.

Résztvevők száma: 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 10-15 perc

Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: A gyermekek létszámával megegyező számú karika és egy labda szükséges a játékhoz.

Technikai igény: Nincs szükség technikai kellékekre.

Az előkészítés feladatai: A játékhoz szükséges eszközök előkészítése. Biztonságos játék feltételeinek megteremtése a pályán.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékhoz szükséges eszközök kihordásában szívesen segítenek a gyerekek.

A játék megnyitása, nyitánya: A gyerekek érdeklődésének felkeltése. Az új játék címe Karikás szabadító, játékszabály ismertetése.

A játék menete, játékszabályok:Kijelölök egy fogót és az ő kezébe egy labdát adok, a többi játékos kezébe egy-egy karikát. A gyerekek szétszórt alakzatban futnak a körülhatárolt pályán belül. A fogó labdával a kezében halad és a labdával kell megérinteni azt akit el akar fogni. A fogó célja, minél több gyereket megfogjon és szoborrá fagyasszon. Akit megfogott, leteszi maga mellé a karikáját és várja, hogy felszabadítsák. A szabadítás karikacserével történik. A szabadító felveszi a szoborként álló gyerek karikáját és fut tovább. Akit felszabadítottak, ő is felveszi a szabadító karikáját és szalad tovább.

A játék lezárása: A gyerekek egyéni képességeit figyelembe véve zárom le a játékot. Ezt a játékot úgy zártam, hogy én voltam a fogó és már csak egy gyermek maradt a játékban.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Folyamatos dicséret, pozitív értékelés. Beszélgetőkör: hogyan érezték magukat? Örülök, hogy együttjátszottunk.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot több fogóval is lehet játszani. Akit megfognak egy lábon állva várja míg felszabadítják. A gyerekek egyéni ötletei alapján továbbfejlesztjük a játékot.

A játékvezető speciális feladatai: Figyelemfelhívás a játékszabály betartására. Folyamatos figyelem, ellenőrzés

Egyéb/megjegyzés: A gyerekeknek nagyon tesztett ez a játék , élvezték minden pillanatát. Kérték, hogy máskor is játszuk el.

A játékot lejegyezte: Esztári Erika