A játék neve, címe: Macska-egér harc
A játék pedagógiai célja: tudatos összjáték, csapatmunka fejlesztése, dobótechnika alkalmazása, célzókészség fejlesztése, analízis-szintézis fejlesztése
A játék jellege: Egyéb
A baleseti kockázat szintje: közepes
Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívtam a figyelmet arra, hogy figyeljenek egymásra, nehogy összefussanak. Szivacslabdát választottam, mert a gumilabda csípő érzést okoz, ha erősen megdobnak vele. A térfelet akadálymentesítettem.
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: macska és egér képe, 2 db szivacslabda, padok vagy bóják a térfél elválasztására, mezek
Az előkészítés feladatai: Térfélalakítás, macska és egér képének nyomtatása és összevágása.
Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Csapatalakítás során: A mai játék során csapatokban fogtok dolgozni. Hoztam kis kártyákat, amiken kis képrészletek vannak. Az lesz a feladatotok, hogy állítsatok össze 2 állatot ábrázoló képet a darabokból! Annak a csapatnak leszel a tagja, amelyikbe beillik a húzott képdarabkád. (egér és macska képe) Cin-népe (egér) vegye fel a kék mezeket, Nyaú népe (macska) lesz a fehér pólóban.
A játék megnyitása, nyitánya: Egyszer volt, hol nem volt, volt két nép, akik örök ellenségek voltak: Cin népe és Nyaú nemzetsége. Egyszer háborút indítottak egymás ellen, s akit a fegyverükkel (labdával) eltaláltak, foglyul ejtették és a vár tömlöcébe vitték. Ám a rabok onnan is harcoltak teljes erejükkel. Cselt szőttek, s a szabad társaikkal összejátszva igyekeztek túljárni az ellenség eszén. Az a nép győz, akinek több embere lesz szabadon a harc végére.
A játék menete, játékszabályok:1. Sípszóra indul és zárul a játék. 2. Labdával a kézben 3 lépés tehető. 3. Labdát vezetni nem szabad. 4. Labdát passzolni lehet a csapattársnak. 5. Földről, társról, egyéb szerekről pattant labda nem számít találatnak. 6. Elkapott labda nem találat. 7. Fejre dobott labda nem találat. 8. Labdát dobni csak egykezes felső átadással lehet (ellentétes kar-láb). 9. Akit kidobtak, átáll az ellenfél területén lévő tömlöcbe. 10. Tömlöcből nem lehet kijönni. 11. Tömlöcből is lehet dobni.
A játék lezárása: Sípszóra zárom a játékot. Tapsoljuk meg a nyertes csapatot, ahol többen maradtak a harcmezőn, nem dobták ki őket! Jelen esetben Cin népe.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Üljetek le! Hoztam egy „mikrofont”,ami a labda lesz, s csak az beszélhet, akinél van. Hallgassuk végig egymást! Hogy éreztétek magatokat a játék közben? Állj hozzám közel, ha nagyon jól érezted magad, állj a falhoz közel, ha nem érezted jól magad! Minél jobban érezted magad, annál közelebb áll hozzám, minél inkább nem érezted jól magad, annál inkább állj messze tőlem! Mikor érezted a játék közben a legjobban magad? Melyik rész volt, amikor rosszul érezted magad? Miért nyert szerintetek Cin népe? Mit csináltak jól? Mit csinálna másképp Nyaú nemzetsége?
A játékot lejegyezte: Görözdiné Major Gyöngyi