A játék neve, címe: Pókháló
A játék pedagógiai célja: Koncentráció
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Ez a játék teljes mértékben veszélytelen, ezért különösebb biztonsági óvintézkedésekre nincs szükség.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő, 15-20 fő, 21-30 fő, 30 főnél több
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 15+ perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: Egy darab fonalgombolyag, lehetőleg egy fajsúlyosabb.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Egy kis beszélgetés az állatvilágról, a rovarokról, a pókszabásúakról.
A játék megnyitása, nyitánya: A játékvezető rögzíti a saját derekához a fonal végét, és eljátssza, hogy a gombolyag egy nagy pók, akitől mindenki fél, ezért minél hamarabb tovább kell hogy dobja bármelyik másik játékosnak aki a körben van.
A játék menete, játékszabályok:A következő játékos elkapja, a derekán hátulról körbe vezeti, megfogja a fonalat, leteker belőle valamennyit és eldobja a következő játékosnak, amilyen gyorsan csak tudja, és így tovább. Jól látni, hogy ki kapott már „labdát”, ki tartja a fonalat a kezében, és fokozatosan kialakul egy háló. – Mindenkinek csak egyszer lehet a kezébe kapni a gombolyagot/fonalat. -Mikor már mindenki kapott „labdát”, akkor álljunk meg egy kicsit. Mindenki össze van kötve mindenkivel, mindenki kapcsolatban van mindenkivel.
A játék lezárása: A végén jön a nehezebb: Itt már szükséges egy komolyabb koncentráció és kézügyesség, hogy a kialakult hálót minél hamarabb vissza tudják bontani. Természetesen a gombolyag amikor visszakerül egy-egy csoporttaghoz, annak vissza/fel kell tekerni a fonalat és a végén újra egy feltekert gombolyag kell hogy visszakerüljön a játékvezetőhöz.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A végén meg lehet beszélni, hogy ki mennyire volt együttműködő és figyelmes, ugyanis, ha leesik valakinél a gombolyag, onnan kezdve minden esély meg van egy nagyobb gubanc kialakulására. Akinél leesett a gombolyag vissza kell állítani majd egy következő körbe. Minél többen játsszák ezt a játékot, annál érdekesebb.
A játékvezető speciális feladatai: A játékvezető tartja számon az ügyetlenkedőket, és mutathat egy-két jó fogást a gombolyag kezelésében.
A játékot lejegyezte: Kovács-Bocskay Anna